Popularne typy i rodzaje automatów do gier i slotów

Grać na automatach za darmo

Automaty do gry online na pieniądze są obecnie bardzo popularne. Wielu hazardzistów przychodzi do kasyna tylko po to, aby skorzystać z automatów do gry. Spróbujmy zrozumieć, czym one są, jakie są ich cechy i czy można w nie grać za darmo.

Rodzaje automatów do gry

Nowoczesne automaty online na pieniądze można podzielić na kategorie według różnych kryteriów. Jednym z takich kryteriów jest liczba bębnów. Zgodnie z tym czynnikiem, sloty można podzielić na następujące typy:

  • Sloty z 3 bębnami. Jest to w zasadzie elektroniczna wersja klasycznych automatów do gry. W niektórych przypadkach, mogą mieć gry bonusowe.
  • Sloty z 5 bębnami. Najczęściej spotykana opcja w dzisiejszych kasynach online. Niektóre sloty tego typu mogą mieć około 100 linii wygrywających. Często maszyny te posiadają gry bonusowe, wyposażone w specjalne symbole i inne funkcje.
  • Sloty z 7 bębnami. Maszyny te zazwyczaj mają nie więcej niż 10 linii wygrywających, a wszelkie specjalne funkcje są rzadkie.
  • Sloty z 9 bębnami. Mogą się znacznie różnić pod względem układu i schematu. Symbole w slotach tego typu mogą być zbierane na różne sposoby, na przykład w formie tetrisa. Często posiadają gry bonusowe.

Najpopularniejsze z powyższych typów slotów są maszyny z 5 bębnami.

Czym są sloty progresywne

Kasyna online oferują również progresywne jackpoty. Jest to specjalny rodzaj maszyny, w której główna wygrana wzrasta z każdym obrotem, nawet jeśli jackpot nie zostanie trafiony podczas tego obrotu. Aby trafić jackpota, w większości przypadków musisz mieć 5 symboli tego samego typu na tej samej linii wygrywającej.

W niektórych slotach jackpot może wynosić setki tysięcy dolarów, a nawet miliony dolarów. Z tego powodu, gry online na automatach z progresywnymi jackpotami są bardzo popularne wśród graczy.

Czy mogę grać na automatach za darmo?

Wielu entuzjastów hazardu ma również często pytanie – czy można grać na automatach za darmo? W wielu przypadkach taka możliwość istnieje, obecnie istnieją dwie opcje gry swobodnej:

  • Tryb demonstracyjny. W automatach do gry za darmo online, można grać używając do tego celu trybu demo. Ten tryb pozwala na uruchomienie slotów, bez stawiania prawdziwych pieniędzy. Gra demonstracyjna jest idealna do testowania slotów bez ryzykowania własnym portfelem. W trybie demo nie można wygrać prawdziwych pieniędzy.
  • Bonusy bez depozytu. Niektóre kasyna online oferują swoim użytkownikom bonusy bez depozytu, czyli takie, które nie wymagają zasilenia własnego konta. Bonusy bez depozytu mogą być przyznawane zarówno w formie pieniężnej, jak i w formie freespinów. Korzystając z bonusów bez depozytu, możesz wygrać prawdziwe pieniądze, ale w większości przypadków musisz je postawić.

Te dwie metody pozwalają na grę na automatach całkowicie za darmo. Wygoda darmowej gry polega na tym, że z jej pomocą każdy gracz ma możliwość poznania funkcji danej gry slotowej, nie ryzykując przy tym własnych pieniędzy.

Dodaj komentarz